Kurs WATSU – Watsu Basic / Transition Flow

Kurs akredytowany przez Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA)

Watsu® jest to łagodna forma terapii wykonywana przez terapeutę w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Łączy w sobie techniki shiatsu, elementy masażu, stretchingu i miękkiej mobilizacji stawów

Efektem jednoczesnego oddziaływania na ciało właściwości fizycznych wody i masażu, połączonych z odpowiednimi sekwencjami ruchowymi jest osiągnięcie głębokiej relaksacji. Sesję Watsu® przeprowadza się indywidualnie z klientem w ciepłej wodzie, co jest podstawą skuteczności tej metody. Jest to najbardziej rozwinięta forma pracy z ciałem z wykorzystaniem środowiska wodnego.

Watsu® reprezentowane jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie WABA (Wordwide Aquatic Bodywork Association), które dba o poziom szkoleń oraz prowadzi rejestr studentów i instruktorów na całym świecie. W Polsce, organizacją kursów oraz szkoleniem terapeutów zajmuje się Stowarzyszenie Terapii Wodnych Watsu®Polska. Stowarzyszenie Watsu Polska posiada wyłączność na używanie chronionego znaku towarowego Watsu®na teranie RP w zakresie m.in. organizacji szkoleń Watsu®.

basen

Wymagania

Kurs Watsu® 1 przeznaczony jest głównie dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, masażystów, specjalistów odnowy biologicznej. Osoby nie mające medycznego wykształcenia (anatomia, fizjologia) mogą również uczestniczyć w kursach, jednak w przypadku chęci uzyskania uprawnień terapeutycznych muszą uzupełnić to wykształcenie. Przypadki takie rozpatrywane są indywidualnie. Watsu® może być również stosowane na użytek domowy, dlatego zapraszamy do udziału w kursach inne osoby zainteresowane tą terapią. Nie ma określonych wymagań dotyczących wykształcenia kandydatów, najistotniejsze są cechy osobowości: otwartość, empatia, chęć niesienia pomocy innym. W kolejnych kursach można uczestniczyć po ukończeniu kursu Watsu® 1.

Kurs jest akredytowany przez Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA) I daje 50 godzin wymaganych do uzyskania uprawnień terapeutycznych. Certyfikacja ta pozwala na kontynuowanie szkolenia oraz uzyskanie uznawanych na świecie uprawnień terapeutycznych (Watsu Practitioner).

Program

PROWADZĄCY:

mgr Krzysztof Miłkowski – Wykładowca Halliwick (IHA Rec. Lecturer), Instruktor/Terapeuta Watsu (WABA Rec.), Terapeuta Halliwick, Terapeuta Bad Ragaz Ring Method, Dyplomowany Terapeuta PNF, na co dzień pracujący w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli z osobami niepełnosprawnymi, głównie z uszkodzeniami i zaburzeniami neurologicznymi. Od kilkunastu lat zajmuje się usprawnianiem i wspomaganiem rozwoju z wykorzystaniem środowiska wodnego.

Kurs trwa 5 dni, zajęcia obejmują 50 godzin dydaktycznych (akredytowanych przez WABA)

Ilość uczestników – max 10 osób

Terminy kursów 07-08.12.2024 Watsu Basic  oraz  09-11.12.2024 Transition Flow

Lokalizacja: Ośrodek Rehabilitacji Neuron – Małe Gacno

CENA: do ustalenia

CENA OBEJMUJE:

  • uczestnictwo w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • międzynarodowy Certyfikat ukończenia kursu Watsu1
  • uzyskanie statutu Studenta Watsu
  • wpis do internetowego rejestru waba.edu.

Uczestnicy kursu otrzymają międzynarodowy Certyfikat Ukończenia Kursu Watsu® 1 oraz uzyskują statut Studenta Watsu® i zostają wpisani do internetowego rejestru WABR. WPolsce wyłączność na używanie chronionego znaku towarowego Watsu® w zakresie m.inn. organizacji szkoleń Watsu® posiada Stowarzyszenie Rozwoju Terapii Wodnych Watsu®Polska (www.watsu.org.pl). W związku ztym wszystkie szkolenia Watsu® mogą odbywać się wyłącznie za pisemną zgodą Stowarzyszenia.

kurs watsu

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH NA BASENIE:

  1. Uczestnik powinien wykazać się umiejętnościami pływania na poziomie rekreacyjnym i zanurkowania
  2. Obowiązkowe stroje: dla kobiet jednoczęściowy sportowy strój kąpielowy (jeśli możliwe to drugi na zmianę – dwa bloki praktyczne); na basenie obowiązuje zakaz noszenia spodenek kąpielowych typu „bermudy” (długość do kolan).
  3. Okularki pływackie nie są używane podczas zajęć. Jeśli uczestnik nosi szkła kontaktowe musi je wyjąć przed zajęciami w wodzie, może założyć zwykłe okulary i zabezpieczyć je przed spadnięciem, np. gumką lub zabezpieczyć czepkiem.
  4. W czasie zajęć nie korzysta się z ubioru typu „pianka”. Można założyć cienkie koszulki.
  5. Wskazane są co najmniej dwa ręczniki oraz dwa komplety strojów kąpielowych

UWAGI ORGANIZACYJNE:

Aby pomyślnie ukończyć kurs uczestnik ma obowiązek wziąć udział we wszystkich zajęciach i wykazać się nabytymi umiejętnościami.

Na miejscu w Ośrodku istnieje możliwość wykupienia posiłków dla uczestników kursu

INFORMACJE I ZAPISY:

telefon: 690 047 411

e-mail: michal@osrodekneuron.pl