W 2020 roku Kuba uległ wypadkowi – upadek z wysokości w wyniku czego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego na wysokości C4 – C5.

Doznał porażenia czterokończynowego. Od prawie dwóch lat Kuba systematycznie uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych w Naszym Ośrodku. Rehabilitacja ukierunkowana jest głównie na terapie funkcjonalną oraz poprawę sprawności. Głównym celem jest zwiększenie samodzielności w czynnościach dnia codziennego.
W rehabilitacji ważna jest determinacja i upór, a tego Kubie nie brakuje! „Dzięki intensywnej i dopasowanej do moich potrzeb rehabilitacji, osiągnąłem duży progres. Z biegiem czasu i ćwiczeń nauczyłem się samodzielnie jeść, myć zęby, golić oraz obsługiwać komputer. Znacząco poprawiłem samodzielną jazdę na wózku, która w moim przypadku jest bardzo ważna. Dużą część terapii poświęcamy na transfery i samodzielne zmienianie pozycji, wychodzi mi to coraz lepiej – zobaczcie sami na filmiku! Jeszcze niedawno nie byłem w stanie samodzielnie siedzieć bez podparcia a dziś wykonuję sam coraz bardziej wymagające czynności. Działamy dalej!” Każdego dnia widzimy niesamowite efekty codziennej terapii i rehabilitacji, jesteś wielką motywacją i pięknym przykładem dla innych pacjentów. Nie poddawaj się!
Brawo Kubuś!