Fizykoterapia wykorzystuje zjawiska fizyczne – światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niską temperaturę – do pobudzenia procesów biologicznych w tkankach. Ma zlikwidować ból, obrzęki, wysięki i stany zapalne, stymulować lub łagodzić i goić. W naszym ośrodku prowadzone są zabiegi:

  • laseroterapii, która ma zastosowanie przy gojeniu odleżyn i blizn, w schorzeniach reumatologicznych, w stanach zapalnych stawów, przy urazach tkanek i torebek stawowych.
  • elektroterapii, min. galwanizacja, jonoforeza, diadyniamik, interferencja, TENS, tonoliza, prądy Kotz’a, elektrostymulacja impulsowa. Elektroterapia to całkowicie bezbolesny zabieg o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań.
fizykoterapia
fizykoterapia1
  • krioterapia, czyli leczenie zimnem, opiera się na miejscowym obniżeniu temperatury ciała w bardzo krótkim (czasie 3 – 4 min), w wyniku którego dochodzi do chwilowego obkurczenia naczyń krwionośnych i uśmierzenia lub zniesienia bólu.
  • światłolecznictwo, z wykorzystaniem lampy Sollux, która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, obniża napięcie mięśniowe i powoduje uczucie odprężenia.
fizykoterapia2
fizykoterapia4