REHABILITACJA-DZIECI
zaburzenia-psychoruchowe
rehabilitacja-dosorlych
lokomat
tlenoterapia
egzoszkielet

NEURON - rehabilitacja osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy i Małym Gacnie.

Witamy serdecznie, wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową. Centrum Rehabilitacji Neuron istnieje od 2003 roku i cały czas się rozwija oraz modernizuje. Przystosowujemy się nie tylko do standardów i wymogów jakie stawiają nam różne instytucje i przepisy, ale przede wszystkim do oczekiwań naszych Pacjentów. To Państwo jesteście dla nas najważniejsi, Wasze zdrowie i komfort w jakim je odzyskujecie lub polepszacie.

Ośrodek Rehabilitacji i Hipoterapii Neuron w Małym Gacnie

Posiadamy wspaniały Ośrodek Rehabilitacji i Hipoterapii Neuron w malowniczej miejscowości Małe Gacno, która pozwala nie tylko na korzystanie z pełnej oferty zabiegów, ale także chwile relaksu i, na ile to możliwe, odpoczynku dla Opiekunów Osób niepełnosprawnych. Zapewniamy w nim nocleg zarówno dla Pacjenta jak i Jego Opiekuna, którzy pomiędzy zabiegami mogą skorzystać z malowniczej natury Borów Tucholskich lub historycznego dziedzictwa ziemi Tucholskiej. Turnusy w tej lokalizacji dostępne są tutaj.

Centrum Rehabilitacji Neuron w Bydgoszczy

Centrum Rehabilitacji Neuron Bydgoszcz - Fordon to obiekt, który łączy ze sobą trochę oazy spokoju, ale bardzo blisko cywilizacji. Położony jest on na uboczu, nieopodal lasów i zielonych terenów idealnych do spacerów, ale także 300 metrów od największego osiedla w Bydgoszczy. Tam najdziemy mnóstwo sklepów, obiektów użyteczności publicznej, a także komunikacji miejskiej (mającej tabor w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych) mogącej nas przetransportować z każdym miejscem w Bydgoszczy (muzea, galerie, Wyspa Młyńska, ogrody botaniczne itp.). W celu sprawdzenia terminów turnusów zapraszamy tutaj.

Naszą najnowszą lokalizacją jest Centrum Rehabilitacji Neuron - Bydgoszcz Śródmieście - po generalnym remoncie z nowiutkim sprzętem rehabilitacyjnym. Praktycznie w centrum miasta gdzie każdy ma dostęp i dojazd. Baza noclegowa mieście się w tym samym budynku w Hotelu Homer - w pełni przystosowanym dla osób niewidomych i niepełnosprawnych. Zależnie od rodzaju turnusu rehabilitacyjnego, nocleg w hotelu jest wliczony w cenę i nie podlega dodatkowym opłatom;  także jeśli zachodzi taka potrzeba udostępnione są pokoje hotelowe (dwuosobowe dla Pacjenta i Opiekuna). Dostępne programy terapeutyczne znajdziecie tutaj.

Komfort i wygoda to jedno - jest to bardzo ważne, ale ważniejsze jest to co związane jest z naszą profesją - rehabilitacja i neurorehabilitacja. Mamy jedna z najlepszych, doświadczonych i utytułowanych kadr w kraju. Każda osoba zaczynająca turnus odbywa konsultacje z lekarzem rehabilitacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie zabiegi oraz dostosować indywidualny program rehabilitacji, aby maksymalnie wykorzystać czas pobytu i uzyskać zadowalające Państwa efekty. Nie tolerujemy półśrodków - dlatego inwestujemy zawsze w najnowszy, certyfikowany sprzęt z gwarancją serwisu by być pewnym, że jest bezpieczny dla Pacjentów i wykorzystuje 100% swoich możliwości. Prawie każdy turnus może być dofinansowany z PFRON. Pewne rzeczy znamy z autopsji, dlatego podchodzimy do każdego rehabilitowanego przede wszystkim jak do człowieka, który potrzebuje naszej pomocy, wiedzy, doświadczenia, a także sprzętu którym dysponujemy. Zrzeszamy wspaniałych pracowników, fizjoterapeutów, specjalistów pełnych empatii, zrozumienia, zaangażowania i pasji z jaką wykonują swoją pracę. Zaufaj nam, przyjedź i sprawdź, a pokażemy Ci dlaczego ludzie tak chętnie do nas wracają na kolejne turnusy rehabilitacyjne.

Ośrodki rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych

Centrum Rehabilitacji Neuron - Fordon

Rehabilitacja Bydgoszcz Fordon Neuron

Centrum Rehabilitacji Neuron - Śródmieście

powstancow

Ośrodek Rehabilitacji i Hipoterapii Neuron - Małe Gacno

Rehabilitacja Małe Gacno Neuron

Turnusy rehabilitacyjne i programy terapeutyczne - dlaczego warto wybrać Centrum Rehabilitacji Neuron?

Program  rehabilitacyjny ustalamy indywidualnie dla każdego pacjenta i wykonujemy zgodnie z zaleceniami lekarza specjalizacji rehabilitacja medyczna, pozwala to zwiększyć efektywność terapii

Ćwiczenia indywidualne

12 dni ćwiczeń indywidualnych po 4 h dziennie co daje na jednym, 14 dniowym turnusie 48 h zajęć indywidualnych

Atrakcje

Codzienne popołudniowe zajęcia w grupie (muzykoterapia, gry i zabawy itp.)

Indywidualność

Dowolność wyboru zabiegów oraz terapii – słuchamy potrzeb pacjenta i zaleceń lekarza

Konsultacje

Każdy turnus poprzedza konsultacja z lekarzem rehabilitacji

Wyżywienie

Pacjenci otrzymują pełne wyżywienie w formie szwedzkiego stołu. Nie porcjujemy posiłków więc każdy zje ile potrzebuje

Bezpieczeństwo

U nas spędzasz czas bezpiecznie, dzięki opiece dyżurujących całodobowo pielęgniarek

Innowacyjna technologia

Jako nieliczni w Polsce i Europie dysponujemy najnowszymi urządzeniami tj. LOKOMAT® , EGZOSZKIELET® , SALUS-TALENT® , INDIBA ACTIV® które gwarantują innowacyjną i skuteczną rehabilitacje.

Pod opieką profesjonalistów

W każdym z naszych oddziałów pracuje wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów, którzy posiadają najbardziej zaawansowane kursy terapeutyczne.

Kinezyterapia

Kinezyterapia wskazuje nam na leczenie ruchem. Polega na ćwiczeniach manualnych (fizycznych) o ukierunkowaniu leczniczym. Wbrew pozorom sprawdza się nie tylko w rehabilitacji narządu ruchu, ale także z chorobami układu oddechowego, nerwowego, krwionośnego. Dowiedz się więcej.

Lokomat®

LOKOMAT to unikalna, zautomatyzowana orteza do oceny i nauki chodu. Pozwala na trening chodu w warunkach dynamicznego odciążenia z symulacją wzorca chodu dla segmentów kończyn dolnych, z możliwością dowolnego ustawienia parametrów chodu. Dowiedz się więcej.

Cyberoko

Eyefeel – C EYE to interaktywny program zawierający zestaw ćwiczeń i animacji. Daje możliwość tworzenia indywidualnych treści terapeutycznych. Służy do ćwiczenia wzroku, terapii rozwojowej, komunikowania się i rozrywki. Program został przystosowany do obsługi zarówno poprzez dotyk, jak również za pomocą wzroku. Dowiedz się więcej.

Egzoszkielet EKSO GT™

Sprzęt amerykańskiej firmy EKSO BIONICS to przenośny, bioniczny szkielet skonstruowany w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych, z którym zachowany jest kontakt logiczny. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania, siadania oraz zsiadania na krześle a także na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Dowiedz się więcej.

INDIBA® activ

Polega na doprowadzaniu termicznego oraz nietermicznego prądu za pomocą elektrod do tkanek i komórek ludzkich. Użycie dwóch rodzajów elektrod pozwala na stosowanie metody na całe ciało. Fale radiowe przenikają membrany komórkowe przyśpieszają metabolizm oraz zapotrzebowanie na tlen. Dzięki nim, poprzez wzrost mikrocyrkulacji, uzupełnia się biostymulację i zaopatrzą tkankę w elementy, które pozwalają na regenerację. Dowiedz się więcej.

Kombinezon THERA SUIT

Miękką, proprioceptywną, dynamiczną ortezą. Jest nietypowym, ale bezpiecznym i efektywnym urządzeniem rehabilitacyjnym, które zostało stworzone wraz z intensywnym programem ćwiczeń w celu przyśpieszenia progresu rozwoju dziecka. Dowiedz się więcej.

Hipoterapia

Rehabilitacja na bazie neurofizjologii prowadzona przy udziale konia. Nie tylko wzbudza wiele pozytywnych emocji u Pacjentów, ale dzięki swojej specjalnej budowie ciała i ruchom ma zbawienny wpływ na postępy ćwiczeń. Dowiedz się więcej.

Analiza aktywności elektrycznej mózgu

Pozwala to na porównanie funkcjonowania mózgu jednostki do mózgu osób w podobnym wieku - ale bez choroby lub patologii. Identyfikujemy w ten sposób te obszary mózgu, w których występują nieprawidłowości - pod względem ilości i rodzajów aktywności elektrycznej, spójność i fazy. Dowiedz się więcej.

Platforma balansowa

Przypominający ruch huśtawki o zmiennej amplitudzie i częstotliwości, pobudza sekwencję ruchów przypominającą ludzki chód. Szybki ruch platformy treningowej powoduje wychylanie miednicy – podobne jak podczas chodzenia, ale znacznie częstsze.Dowiedz się więcej.

Rehabilitacja funkcji poznawczych

Rehabilitacja funkcji poznawczych wspomagana dwoma programami komputerowymi: RehaCom oraz dr Neuronowski. Przeznaczone dla osób, u których uszkodzenie mózgu spowodowało deficyty w obrębie pracy mózgu oraz funkcji poznawczych.Dowiedz się więcej.

Rehabilitacja głowy i szyi

Rehabilitacja dysfunkcji w obrębie głowy i szyi przy zastosowaniu uznanych metod terapii manualnej (aplikowanej przez ręce terapeuty) i metod komplementarnych m.in kinesiotaping, rehabilitacja głosu itp.Dowiedz się więcej.

SAEBO – terapia ręki

SaeboFlex jest to dynamiczna orteza dzięki, której rehabilitacja po udarze, wylewie czy urazie mózgu zyskuje nową jakość. Daje ona pacjentom samodzielność jakiej wcześniej nie byli w stanie uzyskać.Działanie ortezy polega na odtworzeniu naturalnego ustawienia dłoni oraz wspomaganiu ruchu wyprostu palców.Dowiedz się więcej.

SALUS TALENT

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna. SALUS-TALENT pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując wyznaczony obszar w głębi ciała.Dowiedz się więcej.

Tlenoterapia hiperbaryczna

Tlenoterapia hiperbaryczna wspiera proces rehabilitacji, ma zastosowanie m.in. w chorobie Alzheimera, po udarach mózgu, w chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym czy urazowym uszkodzeniu mózgu. Daje pozytywne rezultaty w leczeniu pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, poprawia odnowę tkanki mózgowej, jest terapią wspomagającą i przyspiesza proces reedukacji psychoruchowej – głównie dzięki dotlenieniu komórek nerwowych.Dowiedz się więcej.

Zajęcia terapeutyczne

Biofeedback, integracja sensoryczna, mikropolaryzacja, pedagog i oligofrenopedagog, psycholog, sala doświadczania świata, terapie: funkcji wzrokowych, zaburzeń mowy Neurologopeda, zaburzeń mowy VocaStim, zajęciowe, Craniofacial therapy academy crafta, osteopatia i manipulacje krtaniowe.Dowiedz się więcej.

Metoda MEDEK

Terapia MEDEK opiera się na grawitacji, która uważana jest za główny bodziec stymulujący układ nerwowo- mięśniowy do pracy. Głównym założeniem metody jest że oddziaływanie siły ciężkości sprawia, że ruch oraz manipulowanie przedmiotami, wymagają kontroli posturalnej bądź zdolności odpychania się do góry, a więc w kierunku przeciwnym do kierunku działania siły ciężkości, przy jednoczesnym stabilizowaniu ciała w przestrzeni. Dowiedz się więcej.

Wszystkie zabiegi

Dowiedz się więcej.

NEURON - nowa jakość rehabilitacji

photo of NEURON

Neuron Sp z.o.o
Obrońców Helu 4
Bydgoszcz , 85-799 Polska
+48691368868

Pomóż nam dotrzeć do osób potrzebujących.

Dla Ciebie jest to jedno kliknięcie, dla nas jest to szansa dotarcia do większej ilości osób, którzy potrzebują pomocy. Udostępnij naszą stronę, niech inni dowiedzą się, że mamy możliwości pomóc im lepiej żyć, dzięki skutecznej rehabilitacji.
|

Nasi partnerzy

vigo
btl
maden
mywam
bydgoszczdladzieci
hocoma
technomex
alianz
hotel homer
akson