rehabilitacja-dosorlych
tlenoterapia
rehabilitacja bydgoszcz
lokomat
stacjonarna-rehabilitacja
egzoszkielet

NEURON - rehabilitacja osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy i Małym Gacnie.

Witamy na naszej stronie ! Neuron Sp z.o.o istnieje od 2003 roku i cały czas się rozwija i modernizuje. Jesteśmy podmiotem leczniczym świadczącym kompleksowe usługi z zakresu rehabilitacji. Oferujemy rehabilitację stacjonarna z całodobową opieką medyczną oraz rehabilitacje ambulatoryjną.

Zapewniamy opiekę medyczną na najwyższym poziomie, indywidualny proces leczenia przez wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną oraz intensywną i nowoczesną rehabilitację. Terapia pacjentów jest tylko i wyłącznie indywidualna.

Neuron Rehabilitacja posiada trzy placówki rehabilitacyjne, każda z nich wyposażona jest w nowoczesne urządzenia do neurorehabilitacji. ( LOKOMAT® , Egzoszkielet EKSO GT® oraz wiele innych )

Przyjmujemy osoby po hospitalizacji oraz zajmujemy się terapią pacjentów:

 • po udarach
 • urazach czaszkowo-mózgowych
 • urazach rdzenia kręgowego
 • wypadkach komunikacyjnych
 • osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym
 • oraz innymi schorzeniami neurologicznymi.
Prowadzimy również rehabilitację dzieci i młodzieży z wszelkimi dysfunkcjami układu nerwowego t.j:
 • mózgowe porażenie dziecięce
 • stany poudarowe
 • choroby metaboliczne
 • choroby genetyczne
 • przepuklina oponowa
 • zaburzenia wieku rozwojowego
 • wady postawy
 • upośledzenia umysłowe
 • autyzm.

Komfort i wygoda to jedno - jest to bardzo ważne, ale ważniejsze jest to co związane jest z naszą profesją - rehabilitacja i neurorehabilitacja. Mamy jedna z najlepszych, doświadczonych i utytułowanych kadr w kraju. Każda osoba zaczynająca turnus odbywa konsultacje z lekarzem rehabilitacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie zabiegi oraz dostosować indywidualny program rehabilitacji, aby maksymalnie wykorzystać czas pobytu i uzyskać zadowalające Państwa efekty. Nie tolerujemy półśrodków - dlatego inwestujemy zawsze w najnowszy, certyfikowany sprzęt z gwarancją serwisu by być pewnym, że jest bezpieczny dla Pacjentów i wykorzystuje 100% swoich możliwości. Prawie każdy turnus może być dofinansowany z PFRON. Pewne rzeczy znamy z autopsji, dlatego podchodzimy do każdego rehabilitowanego przede wszystkim jak do człowieka, który potrzebuje naszej pomocy, wiedzy, doświadczenia, a także sprzętu którym dysponujemy. Zrzeszamy wspaniałych pracowników, fizjoterapeutów, specjalistów pełnych empatii, zrozumienia, zaangażowania i pasji z jaką wykonują swoją pracę. Zaufaj nam, przyjedź i sprawdź, a pokażemy Ci dlaczego ludzie tak chętnie do nas wracają na kolejne turnusy rehabilitacyjne.

Turnusy rehabilitacyjne

Zajmujemy się organizacją turnusów rehabilitacyjnych (z opiekunami lub bez ) zawierających indywidualną i nowoczesną rehabilitację, zakwaterowanie w pokoju przystosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz całodniowe wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego dla pacjenta oraz opiekuna. Terapie odbywają się w tym samym budynku w którym miejsca noclegowe, przez co nie ma problemu z uciążliwym przemieszczaniem się. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat turnusów organizowanych przez nas, kliknij tutaj.

NASZE PLACÓWKI REHABILITACYJNE

Ośrodek Rehabilitacji i Hipoterapii Neuron - Małe Gacno

Rehabilitacja Małe Gacno Neuron

Małe Gacno to osada malowniczo położona wśród lasów i łąk, w której jest ok. 60 zamieszkanych budynków, sklepy, kościół. Otaczające nas lasy to rozległe Bory Tucholskie, w których znalazło schronienie i ostoję wiele gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Spragnieni ciszy miłośnicy natury, czy zapaleni grzybiarze znajdą u nas wiele możliwości. Entuzjaści rozrywek również mogą…

Centrum Rehabilitacji Neuron - Fordon

Rehabilitacja Bydgoszcz Fordon Neuron
Centrum intensywnej rehabilitacji jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wciąż wzrastającej liczby osób ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi na skuteczną rehabilitację. Ośrodek jest nowoczesny i innowacyjny, a cały zespół tworzą osoby, których pasją jest rehabilitacja i szukanie nowych możliwości w procesie terapii pacjenta. Centrum prowadzi rehabilitację metodą…

Centrum Rehabilitacji Neuron - Śródmieście

powstancow

Wyremontowane, w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, przestrzenne pokoje terapeutyczne oraz gabinety lekarskie – ale przede wszystkim nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny (np. Lokomat®). Do dyspozycji jest przeszkolona z urządzeń, doświadczona i zaangażowana w Twój rozwój i powrót do zdrowia wykwalifikowana kadra. Teraz jesteśmy niedaleko od centrum Bydgoszczy z własnym parkingiem, rewelacyjnym dojazdem komunikacją miejską, a także samochodem czy taksówką. Mamy także…

Turnusy rehabilitacyjne i programy - dlaczego warto wybrać NEURON REHABILITACJA?

Doświadczona kadra terapeutyczna, nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne, wysoka skuteczność terapii oraz indywidualne podejście dla każdego pacjenta, Wszystkie programy wykonujemy zgodnie z zaleceniami lekarza specjalizacji rehabilitacja medyczna – pozwala to zwiększyć efektywność terapii.

Ćwiczenia indywidualne

12 dni ćwiczeń indywidualnych po 4 h dziennie co daje na jednym, 14 dniowym turnusie 48 h zajęć indywidualnych

Nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne

Jako nieliczni w Polsce i Europie dysponujemy najnowszymi urządzeniami tj. LOKOMAT® , EGZOSZKIELET® , SALUS-TALENT® , INDIBA ACTIV® które gwarantują innowacyjną i skuteczną rehabilitacje.

Komfort terapii

każda terapia odbywa się w pomieszczeniu gdzie przebywa jeden pacjent i jeden terapeuta.

Indywidualne konsultacje i plan terapii

Konsultacja z lekarzem rehabilitacji oraz indywidualnie dobrany program terapii są gwarancją sukcesu.

Atrakcje

Codzienne popołudniowe zajęcia w grupie (muzykoterapia, gry i zabawy itp.)

Wyżywienie

Pacjenci otrzymują pełne wyżywienie w formie szwedzkiego stołu. Nie porcjujemy posiłków więc każdy zje ile potrzebuje

Bezpieczeństwo

U nas spędzasz czas bezpiecznie, dzięki opiece dyżurujących całodobowo pielęgniarek

Doświadczona kadra

W każdym z naszych placówek pracuje doświadczona i wykwalifikowana kadra terapeutyczna.

Kinezyterapia

Kinezyterapia wskazuje nam na leczenie ruchem. Polega na ćwiczeniach manualnych (fizycznych) o ukierunkowaniu leczniczym. Wbrew pozorom sprawdza się nie tylko w rehabilitacji narządu ruchu, ale także z chorobami układu oddechowego, nerwowego, krwionośnego. Dowiedz się więcej.

Lokomat®

LOKOMAT to unikalna, zautomatyzowana orteza do oceny i nauki chodu. Pozwala na trening chodu w warunkach dynamicznego odciążenia z symulacją wzorca chodu dla segmentów kończyn dolnych, z możliwością dowolnego ustawienia parametrów chodu. Dowiedz się więcej.

Cyberoko

Eyefeel – C EYE to interaktywny program zawierający zestaw ćwiczeń i animacji. Daje możliwość tworzenia indywidualnych treści terapeutycznych. Służy do ćwiczenia wzroku, terapii rozwojowej, komunikowania się i rozrywki. Program został przystosowany do obsługi zarówno poprzez dotyk, jak również za pomocą wzroku. Dowiedz się więcej.

Egzoszkielet EKSO GT™

Sprzęt amerykańskiej firmy EKSO BIONICS to przenośny, bioniczny szkielet skonstruowany w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych, z którym zachowany jest kontakt logiczny. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania, siadania oraz zsiadania na krześle a także na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Dowiedz się więcej.

INDIBA® activ

Polega na doprowadzaniu termicznego oraz nietermicznego prądu za pomocą elektrod do tkanek i komórek ludzkich. Użycie dwóch rodzajów elektrod pozwala na stosowanie metody na całe ciało. Fale radiowe przenikają membrany komórkowe przyśpieszają metabolizm oraz zapotrzebowanie na tlen. Dzięki nim, poprzez wzrost mikrocyrkulacji, uzupełnia się biostymulację i zaopatrzą tkankę w elementy, które pozwalają na regenerację. Dowiedz się więcej.

Kombinezon THERA SUIT

Miękką, proprioceptywną, dynamiczną ortezą. Jest nietypowym, ale bezpiecznym i efektywnym urządzeniem rehabilitacyjnym, które zostało stworzone wraz z intensywnym programem ćwiczeń w celu przyśpieszenia progresu rozwoju dziecka. Dowiedz się więcej.

Hipoterapia

Rehabilitacja na bazie neurofizjologii prowadzona przy udziale konia. Nie tylko wzbudza wiele pozytywnych emocji u Pacjentów, ale dzięki swojej specjalnej budowie ciała i ruchom ma zbawienny wpływ na postępy ćwiczeń. Dowiedz się więcej.

Analiza aktywności elektrycznej mózgu

Pozwala to na porównanie funkcjonowania mózgu jednostki do mózgu osób w podobnym wieku - ale bez choroby lub patologii. Identyfikujemy w ten sposób te obszary mózgu, w których występują nieprawidłowości - pod względem ilości i rodzajów aktywności elektrycznej, spójność i fazy. Dowiedz się więcej.

Platforma balansowa

Przypominający ruch huśtawki o zmiennej amplitudzie i częstotliwości, pobudza sekwencję ruchów przypominającą ludzki chód. Szybki ruch platformy treningowej powoduje wychylanie miednicy – podobne jak podczas chodzenia, ale znacznie częstsze.Dowiedz się więcej.

Rehabilitacja funkcji poznawczych

Rehabilitacja funkcji poznawczych wspomagana dwoma programami komputerowymi: RehaCom oraz dr Neuronowski. Przeznaczone dla osób, u których uszkodzenie mózgu spowodowało deficyty w obrębie pracy mózgu oraz funkcji poznawczych.Dowiedz się więcej.

Rehabilitacja głowy i szyi

Rehabilitacja dysfunkcji w obrębie głowy i szyi przy zastosowaniu uznanych metod terapii manualnej (aplikowanej przez ręce terapeuty) i metod komplementarnych m.in kinesiotaping, rehabilitacja głosu itp.Dowiedz się więcej.

SAEBO – terapia ręki

SaeboFlex jest to dynamiczna orteza dzięki, której rehabilitacja po udarze, wylewie czy urazie mózgu zyskuje nową jakość. Daje ona pacjentom samodzielność jakiej wcześniej nie byli w stanie uzyskać.Działanie ortezy polega na odtworzeniu naturalnego ustawienia dłoni oraz wspomaganiu ruchu wyprostu palców.Dowiedz się więcej.

SALUS TALENT

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna. SALUS-TALENT pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując wyznaczony obszar w głębi ciała.Dowiedz się więcej.

Tlenoterapia hiperbaryczna

Tlenoterapia hiperbaryczna wspiera proces rehabilitacji, ma zastosowanie m.in. w chorobie Alzheimera, po udarach mózgu, w chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym czy urazowym uszkodzeniu mózgu. Daje pozytywne rezultaty w leczeniu pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, poprawia odnowę tkanki mózgowej, jest terapią wspomagającą i przyspiesza proces reedukacji psychoruchowej – głównie dzięki dotlenieniu komórek nerwowych.Dowiedz się więcej.

Zajęcia terapeutyczne

Biofeedback, integracja sensoryczna, mikropolaryzacja, pedagog i oligofrenopedagog, psycholog, sala doświadczania świata, terapie: funkcji wzrokowych, zaburzeń mowy Neurologopeda, zaburzeń mowy VocaStim, zajęciowe, Craniofacial therapy academy crafta, osteopatia i manipulacje krtaniowe.Dowiedz się więcej.

Metoda MEDEK

Terapia MEDEK opiera się na grawitacji, która uważana jest za główny bodziec stymulujący układ nerwowo- mięśniowy do pracy. Głównym założeniem metody jest że oddziaływanie siły ciężkości sprawia, że ruch oraz manipulowanie przedmiotami, wymagają kontroli posturalnej bądź zdolności odpychania się do góry, a więc w kierunku przeciwnym do kierunku działania siły ciężkości, przy jednoczesnym stabilizowaniu ciała w przestrzeni. Dowiedz się więcej.

Wszystkie zabiegi

Dowiedz się więcej.

Neuron - najwyższa jakość rehabilitacji !

photo of NEURON
Neuron Sp z.o.o
Obrońców Helu 4
Bydgoszcz , 85-799 Polska
+48 691 368 868

Polub nas i udostępnij dalej!

Dla Ciebie jest to jedno kliknięcie, dla nas jest to szansa dotarcia do większej ilości osób, którzy potrzebują pomocy. Udostępnij naszą stronę, niech inni dowiedzą się, że mamy możliwości pomóc im lepiej żyć, dzięki skutecznej rehabilitacji.

Zostaw swój numer, oddzwonimy!

  Telefon

  Nasi partnerzy

  vigo
  btl
  maden
  mywam
  bydgoszczdladzieci
  hocoma
  technomex
  alianz
  hotel homer
  akson