KADRA NEURON

Lekarz specjalista rehabilitacji medycznej

kierownik ds. Administracyjnych Centrum Neuron w Bydgoszczy

  • administracja,
  • politologia,
  • zarządzanie finansami i marketing,
  • zarządzanie kadrami medycznymi,
  • szkolenie biofeedback I i II,
  • kurs ruch rozwijający Weroniki Sherborne,
  • kurs sala doświadczania świata.
    • kierownik ds. medycznych
    • pielęgniarka, pedagog
    • studia podyplomowe:
    • organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia
    • zarządzanie jednostkami ochrony zdrowia,

kursy:

  • instruktorski ACLS,
  • ESHM/EDTC obsługi komory hiperbarycznej,
  • specjalistyczny w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla pielęgniarek i położnych
  • kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego
  • w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego
  • technik masażysta,
  • PNF podstawowy,
  • urazy mózgowo-czaszkowe,
  • obsługa rezonansu stochastycznego,
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit,
  • certyfikowany terapeuta Saebo.
  • urazy czaszkowo-mózgowe,
  • PNF podstawowy,
  • certyfikowany użytkownik Lokomat,
  • obsługa rezonansu stochastycznego,
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit
  • dyplomowany technik masażysta
  • kurs PNF podstawowy,
  • kurs PNF w pediatrii
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit,
  • sala doświadczania świata.
  • technik masażysta,
  • kurs PNF podstawowy,
  • chiropraktyka McTimoney-Corley’a,
  • Postępowanie terapeutyczne z pacjentem po urazach rdzenia kręgowego,
  • kurs Rehabilitation in spinal cord injuries – therapeutic approach.
  • kurs PNF podstawowy,
  • technik masażysta,
  • certyfikowany użytkownik Lokomat,
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit,
  • IBITA Bobath dla dorosłych, kurs podstawowy.
  • masaż klasyczny,
  • masaż segmentarny,
  • masaż relaksacyjny,
  • masaż tensegracyjny,
  • masaż sportowy,
  • masaż poprzeczny,
  • masaż izometryczny,
  • masaż dzieci,
  • masaż kobiet w ciąży,
  • masaż gorącymi kamieniami,
  • lomi – lomi nui,
  • drenaż limfatyczny.
  • technik masażysta,
  • taping kliniczny z elementami ortopedii,
  • certyfikowany użytkownik lokomatu,
  • PNF Basic (w trakcie kursu),
  • trener personalny (w trakcie kursu),
  • Postępowanie terapeutyczne z pacjentem po urazach rdzenia kręgowego.
  • technik masażysta,
  • taping kliniczny z elementami ortopedii,
  • certyfikowany użytkownik lokomatu.
  • terapia ręki I i II stopnia
  • obsługa rezonansu stochastycznego
  • szkolenie z zastosowania kombinezonu therasuit
  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia,
  • analiza chodu w MPD,
  • PNF podstawowy,
  • certyfikowany użytkownik Lokomat,
  • sala doświadczania świata.
  • I stopień Integracja Sensoryczna
  • kurs podstawowy Biofeedback
  • kurs PNF,
  • przezczaszkowa stymulacja mózgu (mikropolaryzacja),
  • diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą Mc Kenziego.
  • kurs PNF podstawowy,
  • masaż tkanek głębokich,
  • medycyna ortopedyczna wg Cyriax`a moduł A,
  • certyfikowany użytkownik lokomatu,
  • orteza SAEBO,
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit,
  • sala doświadczania świata
  • kurs medycyny ortopedycznej Cyriax,
  • Postępowanie terapeutyczne z pacjentem po urazach rdzenia kręgowego.
  • licencjat fizjoterapii i studia magisterskie z fizjoterapii,
  • kurs PNF podstawowy,
  • masaż tkanek głębokich,
  • dremaż limfatyczny,
  • masaż bańkami chińskimi,
  • leczenie punktów spustowych,
  • kurs terapii manualnej Mulligan Concept moduły A,B,C,
  • Taping rehabilitacyjny (taping w rehabilitacji i sporcie)
  • Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych
  • kurs Młodszego Ratownika WOPR
  • kurs terapii manualnej;
    moduł 1: mobilizacja kręgosłupa L-S i kończyn dolnych
    moduł 2: mobilizacja kręgosłupa C, Th i kończyn górnych
  • kurs masażu II˚
WYKSZTAŁCENIE pedagog specjalny, tyflopeadagog, terapeuta widzenia

 

KURSY I SZKOLENIA

  • Wady wzroku w orzecznictwie i dysleksji rozwojowej – podstawowe zasady
  • interpretacji zaświadczeń okulistycznych dla celów oświatowych
  • Funkcjonalna ocena i terapia widzenia dzieci słabowidzących
  • Dysleksja czy zaburzenie widzenia obuocznego – podstawy ortoptyki
  • Diagnoza i rehabilitacja ortoptyczna w dysleksji – podstawy
  • Po drugiej stronie dysleksji
  • Diagnoza i usprawnianie widzenia słabo widzących dzieci przy pomocy „Programu rozwijania umiejętności posługiwania się wzrokiem” N.C. Barragi i J.E. Moris
  • Diagnoza i terapia pedagogiczna dziecka dyslektycznego
  • Rozwojowy Program Percepcji Dotykowej i Rozpoznawania Znaków Brajlowskich
  • Diagnoza i terapia dziecka z niepełnowartościowym układem nerwowym
  • Diagnoza i wspomaganie rozwoju dzieci w wieku 0-5 lat
  • Trening widzenia, twórczy ruch i zintegrowane widzenie
  • Pedagogika zabawy
  • Kinezjologia Edukacyjna I i II stopnia
  • technik masażysta,
  • masaże:klasyczne,lecznicze,segmentarny, punktowy,drenaż limfatyczny,
  • masaż Shantala,
  • masaż gorącymi kamieniami,
  • masaż lomi lomi,
  • masaż bańką chińską
  • PNF podstawowy,
  • NDT Bobath,
  • NDT Bobath Baby,
  • kurs Integracji Sensorycznej I stopnia,
  • thera-band academy,
  • diagnoza profilu rozwojowego osób dorosłych i młodzieży z upośledzeniem umysłowym – szkolenie,
  • jak wzbogacić warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą aby wzbudzić zainteresowanie i aktywność – szkolenie,
  • alternatywne formy terapii – szkolenie,
  • taniec, ruch i przestrzeń w czterech porach roku – warsztaty cz. I i II,
  • problemy kliniczne i wspomaganie rozwoju dzieci z zespołem Downa,
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit,
  • analiza chodu w MPD,
  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia,
  • kynoterapeuta.
  • kurs pedagogiczny,
  • kurs thera-band academy
  • studia podyplomowe – terapia zajęciowa,
  • zastosowanie tlenoterapii w opiece przedszpitalnej
  • mgr fizjoterapii
  • wewnętrzne szkolenie z obsługi lokomatu
  • kurs podstawowy PNF (koncepcja M. KNOTT)
  • masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, terapia taktylna, refleksoterapia, masaż segmentarny, masaż tensegracyjny, masaż motylkowy, masaż Shantala, masaż bańką chińską, masaż gorącymi kamieniami, masaż kosmetyczny, masaż sportowy,
  • terapia cranio-sakralna (terapia czaszkowo-krzyżowa – TCK),
  • kurs kinesiotaping podstawowy,
  • sala doświadczania świata,
  • kurs Różne oblicza układu odpornościowego.
  • kurs PNF podstawowy,
  • technik masażysta,
  • dietetyk,
  • taping kliniczny,
  • instruktor rekreacji ruchowej,
  • szkolenie zastosowania kombinezonu Thera Suit,
  • szkolenie certyfikowane z obsługi lokomatu,
  • sala doświadczania świata,
  • kurs podstawowy NDT Bobath
  • kurs: funkcjonalna terapia powięziona
  • I stopień Integracja Sensoryczna
  • studia podyplomowe Trener Personalnyużytkownik lokomatu
  • kurs zastosowania kombinezonów SPIO
  • licencjat fizjoterapii i studia magisterskie z fizjoterapii,
  • kurs PNF podstawowy,
  • kurs: terapia tkanek miękkich w pediatrii,
  • warsztaty: symulacja rozwoju dziecka metodą Weroniki Sherborne,
  • trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci,
  • wolontariusz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

logopeda, neurologopeda

  • szkolenie z zakresu terapii mowy (elektryzacji krtani), terapii dysfagii i terapii porażeń nerwów twarzowych z zastosowaniem systemu VocaSTIM,
  • wczesne wspomaganie rozwoju dziecka,
  • praca z dzieckiem autystycznym w zakresie werbalizacji,
  • metody postępowania w mutyzmie,
  • interwencja kryzysowa wobec dzieci młodzieży i dorosłych,
  • potrzeby ucznia chorego somatycznie,
  • diagnoza rozwoju psychomotorycznego dzieci 5-6 letnich,
  • metody pracy z dzieckiem przewlekle chorym i jego rodziną,
  • coaching jako metoda pracy,
  • metody aktywne w terapii,
  • prawidłowa emisja i profilaktyka zburzeń głosu,
  • metoda Celestyna Freineta w procesie edukacyjnym i terapeutycznym,
  • warsztat umiejętności społecznych,
  • pacjent po laryngektomii,
  • dysfagia u dzieci i dorosłych.
  • nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej,
  • kurs kwalifikacyjny z zakresu  oligofrenopedagogiki, terapii behawioralnej w pracy z dzieckiem autystycznym i zaburzeniami zachowania,
  • kurs „ Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – rozpoznanie i praca z zachowaniami problemowymi” oraz kurs terapii pedagogicznej w  zakresie edukacji wczesnoszkolnej,
  • swoje pomysły edukacyjne wykorzystuje w pracy z dziećmi pracując w szkole integracyjnej od dwudziestu lat po to, aby w niekonwencjonalny sposób aktywizować  ich procesy umysłowe, rozwijać kreatywne myślenie, pobudzać do refleksji i uogólnień, wszystko stara się robić w konwencji zabawy i samodzielnego doświadczania  świata,
  • prowadzi warsztaty dla innych nauczycieli, studentów i rodziców,
  • współautorka książki „O wprowadzaniu zmian w nauczaniu matematyki w klasach 1-3”, autorką wielu scenariuszy zajęć i artykułów. Brała  udział w projektach badawczych, takich jak: „Dzieci myślą. Jak skutecznie uczyć dzieci myślenia matematycznego”, „Dyscyplina we współczesnej klasie szkolnej w ujęciu socjokulturowym” (projekt realizowany przy współpracy Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy i Uniwersytetu w Ostrawie), „Klucz do uczenia się” – Galiny Doyla,
  • od kilku lat aktywnie działa w „Bydgoskim Bąblu Matematycznym”,
  • współpracuje z Instytutem Badań Edukacyjnych.

logopeda, neurologopeda, terapeuta ręki
szkolenia, kursy warsztaty:

  • terapia ręki,
  • analiza zachowań komunikacyjnych dziecka z autyzmem,
  • stymulacja rozwoju dziecka wg Metody Krakowskiej,
  • dziecko z rozszczepem podniebienia- leczenie wielospecjalistyczne,
  • ustna sprawność ruchowa w karmieniu i żywieniu dziecka,
  • diagnoza afazji,
  • techniki niewerbalne w poszukiwaniu skutecznych metod pracy z dzieckiem,
  • AAC – wspomagające i alternatywne metody porozumiewania się osób z poważnymi zaburzeniami komunikacji,
  • elementy rehabilitacji logopedycznej dzieci z MPD,
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn,
  • kurs języka migowego I stopnia dla pedagogów,
  • dyzartria- podstawy teorii, diagnoz i praktyki logopedycznej,
  • rehabilitacja logopedyczna osób po całkowitej laryngektomii.

oligofrenopedagog

  • diagnoza i terapia całościowych zaburzeń rozwoju

szkolenia, kursy, warsztaty:

  • Trzystopniowy kurs z zakresu terapii dziecka z  autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi opartej o teorię uczenia się,
  • Alternatywne, wspomagające sposoby porozumiewania się- PECS,
  • Makaton- Program Rozwoju Komunikacji (I, II stopień + metodyka i zabawy),
  • Arteterapia,
  • warsztaty origami w terapii i edukacji,
  • Sensomotoryczna Terapia Układu Taktylnego S. Masgutovej”,
  • Warsztaty rehabilitacyjno-konsultacyjno- korekcyjne przy wykorzystaniu,
  • Metoda Kinezjologii Edukacyjnej Paula i Gail Dennisona,
  • Warsztaty rehabilitacyjno- konsultacyjno- diagnostyczne: Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne,
  • Diagnoza profilu psychoedukacyjnego dzieci z deficytami rozwojowymi w wieku od 0 do 12 lat,
  • Metody i formy stymulacji sensorycznej w rewalidacji osób upośledzonych umysłowo,
  • Kurs języka migowego dla służb medycznych,
  • Idealny maluch- możliwości stymulowania rozwoju małych dzieci,
  • Felinoterapia, muzykoterapia- nowe formy terapeutyczne w praktyce psychologicznej,
  • kurs wstępny z pedagogiki zabawy,
  • sala doświadczania świata.
  • Studia wyższe magisterskie z zakresu pedagogiki  o specjalności nauczanie początkowe – z wychowaniem przedszkolnym – nauczyciel dyplomowany,
  • Studia podyplomowe z zakresu terapii zajęciowej,
  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki,
  • Kurs specjalistyczny Metoda Dobrego Startu w wymiarze 100 godzin,
  • szkolenie Sensoplastyka® – Wstęp
  • kurs doskonalący na bazie Metody Ruchu Rozwijającego V.Sherborne
  • kurs doskonalący z zakresu terapii behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem i z zaburzeniami pokrewnymi,
  • Kurs wstępny z pedagogiki zabawy oraz Kurs I i II stopnia z diagnozy i terapii ręki – tytuł terapeuty ręki.

Warsztaty:

  • Arteterapia,
  • „Spójrz inaczej” – szkolenie przygotowujące do realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego,
  • Planowanie pracy korekcyjno-wyrównawczej,
  • Metody realizacji idei integracji sensorycznej przy wykorzystaniu pakietu „Już w szkole”,
  • Wyzwalanie twórczej aktywności dzieci – pedagogika C. Freineta,
  • Choreoterapia  – tańce w kręgu,
  • Stare i nowe zabawy muzyczno-ruchowe,
  • Tańce ludowe i towarzyskie na lekcjach wychowania fizycznego,
  • Wykorzystanie gier i zabaw matematycznych w edukacji wczesnoszkolnej,
  • Kurs wstępny z pedagogiki zabawy,
  • Koncepcja wychowania muzycznego C. Orffa w praktyce pedagogicznej,
  • Zabawy z chustą animacyjną,
  • Motywowanie uczniów,
  • Bajkoterapia, czyli rola tekstu literackiego w rozwoju osobowości i kształtowaniu postaw u dzieci,
  • Mam w swojej klasie nadpobudliwe dziecko … i co dalej?,
  • Muzyka , ruch, taniec – formą terapii w edukacji wczesnoszkolnej.
  • Kurs doskonalący z zakresu terapii behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem i z zaburzeniami pokrewnymi
  • kurs I i II stopnia z diagnozy i terapii ręki – tytuł terapeuty ręki
  • szkolenia w ramach projektu „Bydgoski Bąbel Matematyczny”
  • Wprowadzenie do programowania na każdym etapie kształcenia.
logopeda, neurologopeda, tyflopedagog, oligofrenologopeda

szkolenia:

  • terapia logopedyczna dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • terapia logopedyczna dzieci z rozszczepem podniebienia,
  • szkolenie z zakresu terapii mowy (elektryzacji krtani), terapii dysfagii i terapii porażeń nerwów twarzowych z zastosowaniem systemu VocaSTIM,
  • elementy masażu w terapii neurologopedycznej,
  • wspomaganie rozwoju mowy dziecka w oparciu o metodę integracji sensorycznej,
  • ustna sprawność ruchowa w karmieniu i żywieniu dziecka. Strategie leczenia wg M.D. Klein i T.A. Delaney oral-motor treatment strategies in children,
  • program językowy Makaton – system gestów i symboli graficznych stopień I,
  • kurs: języka migowego I stopnia dla pedagogów.
  • technik masażysta
  • kurs PNF podstawowy
  • kurs MO wg CYRIAX`A-moduł A
  • kurs tapingu klinicznego
  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia,
  • sala doświadczania świata jako sposób na stymulację rozwoju zmysłów.
  • kurs NDT Bobath,
  • kurs z Kinezjotapingu
  • kurs PNF podstawowy
  • szkolenie Dziecko wiotkie w terapii. Ustalenie programu ćwiczeń,
  • kurs stopnia pierwszego z zakresu neurofizjologicznych podstaw Integracji Sensorycznej.
  • 3 moduły szkolenia Fascial Distortion Model (FDM), Lececzenie zaburzeń układu mięsniowo-powięziowego technikami powięziowymi,
  • Terapia Falą Uderzeniową na urządzeniu Duolith SD1 ultra,
  • Szkolenie z zakresu Systemu Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej według Dr. Smiska(Praga), obejmujący zagadnienia z terapii manualnej miękkiej oraz kinezyterapii w celach lecznichych i profilaktycznych bólu kręgosłupa,
  • Manualne Techniki Leczenia dyskopatii lędźwiowej w fazie ostrej,
  • Taping w Rehabilitacyjny i w Sporcie,
  • Vitality Flossing w Tearapii i Sporcie,
  • Kurs podstawowy koncepcji PNF, Prioprioceptive Neuromuscular Fascilitation (M. Knott Concept),
  • Igłoterapia Sucha w koncepcji Radosława Składowskiego,
  • Pinopresura w koncepcji Radosława Składowskiego.
  • Dynamic Taping Course,
  • Anatomia Palpacyjna w ujęciu klinicznym z D.O Bobem Hannesem.
  • Craniofacial Therapy Academy Basic I-III – manualne diagnozowanie i leczenie dysfunkcji głowy, szyi i żuchwy

    Elastyczny Terapeutyczny Taping w dysfunkcjach głowy, szyi i twarzoczaszki

  • Rehabilitacja zaburzeń głosu
  • Osteopatia w logopedii
  • Manualna terapia krtani wg Lesley Mathieson
  • Manipulacje i osteopatia krtani (Laryngeal Manipulation and Osteopathy) – diagnozowanie i manualne leczenie zaburzeń głosu
  • Anatomy Trains Il
  • Anatomy Trains I
  • Zaburzenia połykania u dzieci i dorosłych – diagnoza i usprawnianie

  • Kinesiotaping

  • Technik masażysta